جمعه, ۲۶ مهر , ۱۳۹۸ قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس
حجت‌الاسلام میرتاج‌الدینی پاسخ داد؛

بررسی مطالبات بازنشسته‌های وزارت بهداشت

بررسی مطالبات بازنشسته‌های وزارت بهداشت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به مطالبات بازنشسته‌های وزارت بهداشت، گفت: موضوعی که آنها را نگران کرده، پاداش پایان خدمت است که برخی بازنشسته‌ها اعم از هیئت علمی و غیر آن، از سال ۹۴ آن را دریافت نکرده‌اند. البته وزیر محترم اخیرا وعده پرداخت آن را در آینده نزدیک داده و این مسئله در کارگروه مشترک لایحه مدیریت خدمات کشوری در حال بررسی است.  امیدوار هستیم که نتیجه آن یک کار بی‌نقص باشد.

سید مرتضی خاتمی، نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت در خصوص اعتراض‌های بازنشستگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی اظهار کرد: یکی از بحث‌ها، همسان‌سازی حقوق است و موضوع دیگر بازنشسته‌های دانشگاه علوم پزشکی، پاداش پایان خدمت است که از اواخر سال ۹۴، عده‌ای آن را دریافت نکرده‌اند.

نماینده ماهنشان و ایجرود افزود: برخی از مسائل هم وجود دارد که در لایحه مدیریت خدمات کشوری در حال بررسی در کارگروه مشترک مرکب از نمایندگان کمیسیون‌های مختلف مجلس است.

خاتمی تصریح کرد: برخی موارد وجود دارد که بازنشستگان مایلند شامل حال آنها بشود؛ مثل افزایش دریافتی‌ها و همسان‌سازی که شکاف و اختلاف بین شاغلین و بازنشستگان را کاهش دهد.

وی گفت: موضوعی که آنها را نگران کرده، پاداش پایان خدمت است که برخی بازنشسته‌ها اعم از هیئت علمی و غیر آن، از سال ۹۴ آن را دریافت نکرده‌اند. البته وزیر محترم اخیرا وعده پرداخت آن را در آینده نزدیک دادند. در کارگروه مشترک لایحه مدیریت خدمات کشوری نیز این مسئله در حال بررسی است. امیدوار هستیم که نتیجه آن یک کار بی‌نقص باشد و به‌زودی در نوبت بررسی صحن قرار بگیرد و تصویب شود تا مورد عمل در دستگاه‌ها قرار گیرد.

به گزارش سلامت، جمعی از بازنشسته‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی چند روز گذشته مقابل مجلس تجمع کردند و خواستار اجرای دائمی و بدون تبعیض قانون مدیریت خدمات کشوری شده بودند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :